GPW: Fed spowodował słaby początek tygodnia

Administrator
opublikowano: 14-01-2002, 10:47

Na nastrój wśród inwestorów na warszawskiej giełdzie wyraźnie podziałała niepewna sytuacja na rynku europejskim. Po gwałtownych wzrostach, które trwały ba GPW jeszcze w ubiegłym tygodniu przyszedł czas na korektę, której sprzyjają echa raportu o stanie gospodarki amerykańskiej przedstawionego przez szefa Fed Alana Greenspana i piątkowych spadków za oceanem.

Na nastrój wśród inwestorów na warszawskiej giełdzie wyraźnie podziałała niepewna sytuacja na rynku europejskim. Po gwałtownych wzrostach, które trwały ba GPW jeszcze w ubiegłym tygodniu przyszedł czas na korektę, której sprzyjają echa raportu o stanie gospodarki amerykańskiej przedstawionego przez szefa Fed Alana Greenspana i piątkowych spadków za oceanem.

Otwarcie głównych wskaźników na rodzimej giełdzie odzwierciedliło natarcie podaży po okresie przygniatającej przewagi kupujących. WIG 20 startował na poziomie 1378 punktów, czyli 1,71 proc. niżej. Jeszcze gorzej zaprezentował się na otwarciu TechWIG, tracąc 2,5 proc. Jednak w pierwszych minutach nastapiło lekkie odregowanie które doporowadziło wskaźnik technologiczny powyźej poziomu 700 punktów. Jednak może to być ostatnia próba przed głębszą przeceną w dniu dzisiejszym.

Netia po ujawnieniu szczegółów dotyczących emisji straciła 4 proc. Korekta silnych wzrostów nastapiła również na walorach Jutrzenki, która zapowiada znakomite wyniki za ostatni kwartał ubiegłego roku. Najważniejsze blue chipy GPW startowały ze stratami, tymczasem przypomniał o sobie Mostostal Płock, gdzie Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zbiera koalicję na WZA spółki. Po okresie dobrych ocen dla inwestycji BRE w Elektrim nastapiło ochłodzenie nastrojów wokół strategii banku i weryfikacja jej ocen. Na najbliższym walnym Elektrimu nastapi próba sił z Vivendi.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane