GPW: gorące spółki na sesji 20 I 2023

opublikowano: 20-01-2023, 13:52
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji w piątek, 20 stycznia, wyróżniają się Komputronik, Bogdanka, Sunex, Pepco i Atomic Jelly.

1. Po krótkiej korekcie znów rośnie kurs Komputronika, któremu impuls do odbicia dała informacja o finansowych skutkach zakończenia postępowania restrukturyzacyjnego.

2. Notowaniom Bogdanki tylko na początku sesji zaszkodziła informacja o poniesieniu przez spółkę straty w IV kwartale 2022 r.

3. Przy sporych obrotach wystrzelił kurs Suneksu. Spółka przejęła 100 proc. udziałów w austriackiej spółce Krobath Bad Heizung Service. Za 4,3 mln EUR kupiono podmiot, który działa w branży instalacji grzewczych i sanitarnych. W roku obrotowych 2022/2023 jej prognozowane przychody to 20 mln EUR.

4. Uwaga inwestorów skupia się na Pepco, które przy najwyższych na sesji obrotach rośnie o ponad 2 proc.

5. Kurs Atomic Jelly, producenta gier z NewConnect, wystrzelił po ustaleniu daty premiery darmowego prologu gry “Space Mechanic Simulator” na 30 stycznia.

“Prolog stanowi wstęp do fabuły zwartej w grze i pozwala graczom zapoznać się z jej główną linią. Publikacja prologu ma również wpłynąć na zwiększenie rozpoznawalności samego tytułu wśród szerszej grupy odbiorców” - podała spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane