GPW idzie śladem KNF

opublikowano: 09-12-2015, 22:00

Inwestorzy będą z wyprzedzeniem informowani o planach debiutów na NewConnect. Nie przez spółki, ale giełdę.

Po tym jak Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaczęła publikować na swojej stronie internetowej informacje o złożonych prospektach emisyjnych, na podobny krok wobec spółek zmierzających na NewConnect zdecydowała się giełda. Liczy, że zaktywizuje to inwestorów. Od 10 grudnia 2015 r. na stronie internetowej NewConnect publikowane będzie zbiorcze zestawienie złożonych przez spółki wniosków o wprowadzenie akcji na rynek. Obejmować będzie zarówno wnioski związane z debiutem, jak i wprowadzeniem na rynek kolejnych serii akcji. W zestawieniu uwzględnione zostaną informacje o dacie złożenia wniosku, dacie uchwały zarządu GPW w sprawie wprowadzenia spółki na rynek, odnośnik do dokumentu informacyjnego oraz proponowana data pierwszego notowania. Aby zapewnić inwestorom czas na zapoznanie się z tymi informacjami, GPW wprowadza równocześnie zasadę, że data pierwszego notowania instrumentów, o których wprowadzenie ubiega się emitent, nie będzie wyznaczana wcześniej niż po upływie pięciu dni roboczych od publikacji dokumentu informacyjnego. Sam regulamin NewConnect, czyli kryteria, jakie muszą spełniać spółki planujące debiut na małej giełdzie, nie ulega zmianie.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu