GPW: indeksy stoczą walkę na poziomach wsparcia

Administrator
opublikowano: 22-01-2002, 09:34

Dzisiejsze notowania mogą rozstrzygnąć o sytuacji rzutującej na obraz rynku w najbliższym czasie. Spadek WIG 20 na zamknięciu poniżej 1395 punktów będzie równoznaczny z pogłębieniem spadków o kolejne 50 punktów. Na wczorajszej sesji indeks największych spółek WIG 20 z trudem uchronił się przed spadkiem poniżej 1,4 tys. punktów.

Dzisiejsze notowania mogą rozstrzygnąć o sytuacji rzutującej na obraz rynku w najbliższym czasie. Spadek WIG 20 na zamknięciu poniżej 1395 punktów będzie równoznaczny z pogłębieniem spadków o kolejne 50 punktów.

Na wczorajszej sesji indeks największych spółek WIG 20 z trudem uchronił się przed spadkiem poniżej 1,4 tys. punktów. Aktywność inwestorów wyraźnie spadła wraz ze spadkiem wartości wskaźników, co z jednej strony można uznać za pozytywny czynnik, gdyż posiadacze walorów wciąż wstrzymują się z realizacją zysków i podaż ma ograniczone pole działania. Z drugiej spadek wartości handlu na rodzimym rynku jest spowodowany zamknięciem giełd za oceanem. Skoro o rynkach zachodnich mowa, to płyną od nich niemal same negatywne informacje. Wczorajsze spadki na parkietach zachodnioeuropejskich pogłębił Infineon. Z kolei kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy sygnalizują kontynuację minorowych nastrojów za oceanem. Spadkowe tendencje mogą jednak ulec zahamowaniu, do czego w najbliższym czasie powinno przyczynić się oczekiwanie na wynik posiedzenia Rezerwy Federalnej oraz na czwartkowe wystąpienie Alana Greenspana. Wydarzenia te mają szanse, przynajmniej na najbliższych sesjach, uchronić indeksy przed dalszym zaostrzeniem spadków.

Sytuacja odzwierciedlona na wykresach głównych wskaźników warszawskiej giełdy uległa wyraźnemu pogorszeniu. Zarówno na WIG 20 jak i już po piątkowej sesji na TechWIG-u utworzone zostały formacje, które sygnalizują pogłębienie obecnej korekty. Na dzisiejszej sesji może więc dojść do rozstrzygnięcia testu pierwszej bariery dla podaży 1395 punktów. Pogłębienie zniżek doprowadzi do osłabienia wskaźnika do 1350 punktów. Podobnie wygląda wykres TechWIG, gdzie toczyć się będzie walka o wsparcie na poziomie 676 punktów. Wczorajszy niemrawy atak daje nadzieję że dzisiejszy test okaże się pozytywny dla posiadaczy technologicznych walorów.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane