GPW: korekty spadkowej ciąg dalszy

31-10-2001, 12:59

Drugi dzień z rzędu na giełdzie warszawskiej dominują spadki. WIG 20 zmierza ku wsparciu na poziomie 1200 punktów. Wysokość 1230 punktów gdzie można było spodziewać się zatrzymania przeceny zadziałała jedynie w porannej części notowań. Indeksowi największych spółek udało się nawet osiągnąć 1236 punktów, a najwięksi emitenci próbowali oderagowywać wczorajsze spadki. Wzrosty nie trwały jednak długo i wskaźniki pogłębiają obecnie straty. Przecena nie ma gwałtownego charakteru i wiąże się z realizacją zysków przez graczy, którzy zaangażowali się na rynku na początku października.

Rynki światowe oczekują na publikację PKB w Stanach Zjednoczonych. Obecnie na giełdach europejskich mamy do czynienia z wyhamowaniem tendencji spadkowej. Dobrze prezentuje się sektor telekomunikacyjny, natomiast przecena dotyka walory koncernów rafineryjnych.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: korekty spadkowej ciąg dalszy