GPW na plusie, ale Internet Group pikuje

GRA
opublikowano: 06-08-2010, 11:52

Warszawski parkiet kończy tydzień w  zieleni. Indeksy WIG20 i mWIG40 są na lekkich plusach.

Liderem sesji jest City Interactive. Producent gier komputerowych drożeje o ponad 9 proc., ale tnie ma ku temu wyraźnych przyczyn. Na plusie jest też Sanwil. Wczoraj zyskiwał nawet ponad 20 proc., a drożeje o 3 proc. Trudno wyjaśnić, co jest przyczyną tej zwyżki. Spółka nie publikowała ostatnio żadnych nowych komunikatów.

Łatwo za to wyjaśnić dramatyczny spadek notowań Internet Group. BRE Bank wypowiedział spółce kredyt i wezwał do zapłaty prawie 77 mln zł. Spółka ma na to 7 dni. Wszystko dlatego, że Komitet Kredytowy BRE Banku nie zaakceptował przedstawionego przez Internet Group planu restrukturyzacji finansowej. Kurs reaguje gwałtownie i zniżkuje już o 20 proc.

Wśród spółek z WIG20 najlepiej zachowuje się PBG, które zyskuje 2,8 proc. Najmocniej tanieje Bioton, który traci 4,6 proc.

2,9 proc. zyskuje Bank Handlowy. Nic dziwnego - pokazał bardzo dobry raport za drugi kwartał. Zysk netto był na poziomie 198 mln zł, czyli o 14 proc. wyższy od konsensusu. To głównie efekt wyższych dochodów prowizyjnych oraz wysokiego wyniku handlowego.

Na ponad 2-proc. plusie jest też Centrozap, który podpisał przedwstępną umowę dotyczącą kupna 51 proc. akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie. Wartość umowy to 10 mln zł. Ponadto Centrozap poinformował, że rozpoczął negocjacje dotyczące zakupu kolejnych 41 proc. akcji PEC w Śremie od Enei. Ich wartość szacuje na ok. 10 mln zł.

Na małym minusie jest CEDC (-0,7 proc.). W drugim kwartale dystrybutor alkoholi poprawił zysk operacyjny, ale na poziomie netto zamiast zysku pokazał stratę. Twierdzi, że dostrzega poprawę popytu na swoim największym rynku, czyli w Rosji, która reprezentuje 75 proc. zysku netto.

GRA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW na plusie, ale Internet Group pikuje