GPW: na rynku panuje świąteczny spokój

opublikowano: 23-12-2002, 13:18

Na warszawskiej giełdzie utrzymują się wzrosty. Wartość handlu akcjami jest jednak niewielka. Większość inwestorów rozpoczęła już święta. Po upływie półmetka sesji obroty rynku sięgnęły ok. 30 mln zł. Minimalna wymiana papierów powoduje, że stosunkowo niewielkie transakcje mają duży wpływ na zmiany cen.

Największym zainteresowaniem giełdowych graczy cieszą się akcje blue chipów. Paradoksalnie największy wzrost kursu notują papiery KGHM, który przed poniedziałkową sesją poinformował, że Deutsche Bank Trust Company Americas, bank depozytariusz w programie kwitów depozytowych, poinformował o obniżeniu zaangażowania w spółkę do 9,7 proc. Normalnie wiadomość ta wywołałaby spadek kursu akcji koncernu. Dziś tak się jednak nie stało.

DB TCA stopniowo zmniejsza posiadany pakiet papierów KGHM. 10 grudnia informował o sprzedaży ponad 2 proc. papierów lubińskiego koncernu i redukcji stanu posiadania do 10,6 proc. kwitów KGHM.

Dużym popytem cieszą się również akcje banków BPH PBK i BZ WBK. Popyt na papiery tego ostatniego wywołała wiadomość o sprzedaży przez bank udziałów Polsoftu za ponad 19,2 mln zł. Nabył je Computerland, który wydał na akcje wspomnianej spółki ponad 37 mln zł. Nie wpłynęło to jednak na wycenę jego papierów. Wciąż notowane są po cenie z piątkowego zamknięcia.

Odrabia stratę z piątkowej sesji PKN Orlen. Umiarkowanie drożeją akcje TP SA, które mają największy udział w obrotach rynku.

Wśród papierów notujących największy udział w obrotach rynku znalazł się również Projprzem. Stało się tak w związku z jedną dużą transakcją, w której właściciela zmieniło 124,8 tys. akcji spółki. Inwestor sprzedał je po cenie o blisko 5 proc. niższej od notowanej na ostatnim zamknięciu co spowodowało, że papiery Projprzemu są jednymi z najmocniej przecenionych podczas dzisiejszej sesji.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: na rynku panuje świąteczny spokój