GPW: nastroje inwestorów są coraz lepsze

Marek Druś
opublikowano: 25-04-2002, 14:06

Na warszawskiej giełdzie nastroje wyraźnie się poprawiły. Dzieje się tak głównie w związku ze wzrostem popytu na akcje TP SA, które w drugiej części notowań zaczęły drożeć.

W drugiej części notowań indeksy zaczęły odrabiać straty, czemu sprzyja poprawa wyników giełd zagranicznych. Zwyżka ceny akcji TP SA może wiązać się z wiadomością o rekomendacji kupna udziałów telekomu wydaną przez Goldman Sachs.

Nadal jednak największy udział w obrotach rynku mają taniejące papiery Prokomu i PKN Orlen. Akcje pierwszej ze spółek tanieją mimo niedawnych wiadomości o możliwości zwiększenia wartości portfela zamówień spółki o 100-150 mln zł. Wyprzedaż akcji PKN Orlen wiąże się natomiast z informacją o sprzedaży 2 proc. papierów spółki przez jej największego zagranicznego akcjonariusza, Bank of New York.

Minimalnie zmniejszyła się podaż akcji Elektrimu, która w pierwszej części notowań doprowadziła do spadku ich kursu o 10 proc. Tanieją wyraźnie udziały Softbanku, co można wiązać z niedawnymi informacjami o korektach w bilansie spółki.

Wyprzedawane w środę akcje BRE Banku wciąż tanieją. Spadek kursu udziałów spółki jest jednak coraz mniejszy, możliwe że jeszcze przed zakończeniem odrobią one wczorajszą stratę.

Wyraźnie spada cena akcji Mostostalu Eksport. Po dwóch dniach zdecydowanych wzrostów, wywołanych wiadomością o skupowaniu przez spółkę własnych udziałów, część inwestorów postanowiła zrealizować zyski.

Mimo osłabienia popytu wciąż zdecydowanie drożeją akcje Oceanu. Spółka ma zdecydować na dzisiejszym WZA o emisji papierów, które ma podobno objąć inwestor. Planowane są również zmiany w jej radzie nadzorczej.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: nastroje inwestorów są coraz lepsze