GPW: nastroje na parkiecie powoli się poprawiają

opublikowano: 25-11-2002, 13:03

Na GPW, podobnie jak na innych europejskich parkietach od rozpoczęcia poniedziałkowych notowań dominują niewielkie wzrosty kursów. Aktywność inwestorów na warszawskim parkiecie jest niska, połowa obrotów jest realizowana na papierach zaledwie trzech spółek: TP SA, KGHM i PKN Orlen. Zmiana kursu tylko pierwszej z nich przekracza 1 proc.

Warszawska giełda nie dostarcza dzisiaj inwestorom wielu emocji. Na rynku dominują niewielkie zmiany cen, którym towarzyszy dość umiarkowana wielkość obrotów. Obrót akcjami TP SA ma 25 proc. udziału w wyniku całego rynku. Dzięki wzrostowi ich kursu WIG powoli zaczął rosnąć.

Umiarkowanie spada cena papierów PKN Orlen. Podaż akcji płockiego koncernu była znacznie wyraźniejsza w pierwszej fazie notowań. Pogorszenie wyceny papierów spółki wiąże się z wiadomością o zmniejszeniu zaangażowania w nią inwestorów zagranicznych, reprezentowanych przez Bank of New York.

Niezmiennie od początku poniedziałkowych notowań wzrostem kursu wyróżnia się Softbank. Akcje spółki umiarkowanie staniały na poprzedniej sesji, co było odreagowaniem kilkunastoprocentowego wzrostu ich ceny podczas czwartkowych notowań. Po piątkowej sesji Softbank poinformował o zwycięstwie w przetargu na dostawę sprzętu dla ARiMR. Wartość kontraktu przekracza 55 mln zł.

Wyraźnie tanieją akcje ZREW-u. Zaskakująco wysokie obroty papierami spółki to skutek jednej transakcji na początku sesji. Wymieniono w niej prawie 27 tys. akcji, jednak nie miało to żadnego wpływu na kurs. Jego późniejszy spadek, to wynik późniejszej wymiany śladowymi ilościami papierów ZREW-u.

Mocno rośnie kurs Optimusa, który informował niedawno o przedstawieniu ‘do oddłużenia’ należności na kwotę ponad 35 mln zł. Drożeją również akcje Netii, która według ISB złożyła ofertę kupna pakietu akcji Telbanku.

Drożeją wyraźnie akcje Szeptela. W tym tygodniu ma zapaść decyzja sądu w związku z wnioskiem Pekao SA o ogłoszenie upadłości spółki.

Rośnie również kurs papierów Stalprofilu. Prezes spółki zapowiedział w ubiegłym tygodniu podniesienie dywidendy za ten rok. Ujawnił, że prowadzone są rozmowy z ewentualnym inwestorem.

Akcjonariusze Elektrimu nie przejęli się doniesieniami ‘Gazety Wyborczej’ dotyczącymi wniosku o zajęcie udziałów spółki należących do wiceprezesa Ryszarda Opary. Kurs Elektrimu rośnie.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: nastroje na parkiecie powoli się poprawiają