GPW oferuje usługę kolokacji – High Performance Access (HPA)

DI
02-09-2013, 11:17

Od 2 września członkowie warszawskiej giełdy, ich klienci oraz dystrybutorzy informacji giełdowych będą mieli możliwość korzystania z usługi kolokacji i szybkiego dostępu do systemu UTP - High Performance Access (HPA)

Usługa HPA polega na umożliwieniu Członkom Giełdy i Dystrybutorom Informacji instalacji sprzętu i oprogramowania w bezpośrednim sąsiedztwie systemu transakcyjnego GPW i gwarantuje najszybszą komunikację z nim

Pomyślne wdrożenie systemu transakcyjnego UTP na warszawskiej giełdzie, które miało miejsce 15 kwietnia br. otworzyło przed uczestnikami polskiego rynku kapitałowego nowe możliwości. Parametry techniczne platformy UTP, w tym jej szybkość, wydajność i przepustowość pozwalają GPW na oferowanie rynkowi rozwiązań i usług o najwyższych światowych standardach funkcjonalnych i technicznych oraz umożliwiają rozwój nowych technik inwestycyjnych, takich jak handel algorytmiczny.

Od 2 września br. członkowie GPW  i dystrybutorzy informacji, po raz pierwszy w historii polskiej giełdy będą mieli możliwość korzystania z usługi kolokacji i szybkiego dostępu do systemu – High Performance Access. Usługa polega na udostępnianiu klientom GPW powierzchni w specjalnie przygotowanej w tym celu serwerowni i zapewnieniu im możliwości instalacji sprzętu oraz oprogramowania służącego wyłącznie generowaniu zleceń lub przetwarzaniu informacji rynkowych w bezpośrednim sąsiedztwie systemu transakcyjnego UTP.
Usługa jest przeznaczona dla klientów GPW wykorzystujących automatyczne systemy handlu, którzy chcą zagwarantować sobie najszybszy dostęp do rynków GPW w celu przesyłania zleceń i odbioru danych rynkowych. Co ważne, usługa ta gwarantuje wszystkim klientom identyczny czas komunikacji z systemem UTP, który będzie wynosił maksymalnie 50 mikrosekund.

Uruchomienie HPA jest odpowiedzią GPW na zapotrzebowanie krajowych i zagranicznych członków giełdy, jak również pozostałych klientów, dostawców oprogramowania i dystrybutorów informacji giełdowych i kolejną inicjatywą w obszarze technologii dostosowującą infrastrukturę dostępową giełdy w Warszawie do najwyższych światowych standardów.
Usługa HPA umożliwi klientom GPW realizację różnorodnych aktywności inwestycyjnych, w tym bardzo popularnego na rynkach globalnych handlu wysokich częstotliwości (HFT - High Frequency Trading) oraz wielu strategii inwestycyjnych opartych o algorytmy.

Dodatkowe korzyści dla klientów kolokacji to ograniczone koszty przepustowości łącz oraz mniejsza zależność od operatorów telekomunikacyjnych. Kolokacja umożliwi klientom warszawskiej giełdy dostęp do wszystkich rynków GPW.
- Usługa kolokacji jest obecnie oferowana przez większość liczących się giełd  na świecie. Przywiązujemy dużą wagę do oczekiwań naszych klientów, dlatego konsekwentnie poszerzamy naszą ofertę o usługi spełniające najwyższe światowe standardy. Dzięki przejściu warszawskiej giełdy na nowy system transakcyjny UTP mamy tę możliwość i będziemy konsekwentnie z niej korzystać po to, aby budować konkurencyjność naszego rynku i płynność obrotu w Warszawie. – powiedział Adam Maciejewski, prezes GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW oferuje usługę kolokacji – High Performance Access (HPA)