GPW ostrożnie w górę

Kamil Zatoński
opublikowano: 14-06-2010, 09:46

WIG20 wspina się w pobliże okrągłej bariery 2400 pkt. Lokomotywą wśród blue chipów jest KGHM, a w gronie mniejszych spółek wyróżniają się spółki z portfeli dużych inwestorów - KOV i Boryszew.

Na otwarciu sesji WIG20 wzrósł o 0,61 proc. do 2392 pkt. Po trzech kwadransach handlu indeks oscylował wokół poziomu z otwarcia. Obroty akcjami największych spółek sięgały 150 mln zł.

Tuż po otwarciu lekko rósł kurs BZ WBK. Rośnie kolejka chętnych na akcje banku. Dziś akces zgłosiło Pekao, włoska Intensa i rosyjski Sbierbank.

O 2 proc. drożeje (w ślad za drożejącą miedzią) KGHM. W weekend przedstawiciele koncernu zadeklarowali chęć kupna 11,3 proc. akcji Tauronu w trwającej ofercie publicznej. Analitycy pozytywnie oceniają ten krok.

O 0,5 proc. rośnie kurs PKO BP. „PB” ustalił, że gigant chce uzupełnić swoją ofertę o bankowość inwestycyjną.

Nieznacznie zmienia się kurs PZU. Analitycy Morgan Stanley wycenili papiery spółki na 419 zł. To o 20 proc. więcej, niż wynosi kurs na GPW.

Przy sporych obrotach drożeją akcje KOV po spodziewanej informacji o finalizacji zakupu udziałów w ukraińskim Kub-Gas. Dzięki temu spółka Jana Kulczyka może odkleić etykietkę spółki poszukiwawczej, a dokleić – spółki poszukiwawczo-wydobywczej.

W górę idą notowania Boryszewa. Tu pretekstem też jest zapowiedziana już wcześniej transakcja przejęcia od syndyka masy upadłościowej firmy Maflow Polska za 70 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / GPW ostrożnie w górę