GPW: Po południu indeksy utknęły w stabilizacji

opublikowano: 01-07-2004, 14:57

Po przedpołudniowych ruchach, dalsza część sesji nie wnosi już większej zmienności. Indeks największych spółek od kilku godzin pozostaje na około 0,5-proc. minusie.

Zgodnie z oczekiwaniami, sesja czwartkowa przynosi osłabienie. Aktywność handlujących nie jest jednak duża. Inwestorzy, którzy wczoraj powstrzymywali się ze sprzedażą papierów, robią to dziś.

Warszawska giełda żyje dziś własnym życiem, bez oglądania się na giełdy zachodnie. Rynki Eurolandu idą w górę po około 1 proc., po zgodnej z oczekiwaniami podwyżce stóp procentowych w USA i pozostawieniu na dotychczasowym poziomie stóp w Eurolandzie.

Największymi obrotami ciągle wykazuje się Grupa Kęty. To efekt kilku transakcji dokonanych wkrótce po otwarciu sesji, którym towarzyszył spadek kursu. Właściciela zmieniło wówczas około 120 tys. papierów, co wygenerowało obroty rzędu 33,5 mln zł.

Mocny jest za to KGHM. Lubiński kombinat podwyższył o 105 proc. prognozę zysku netto. W tym roku Polska miedź ma zarobić 1342 mln zł, a nie jak w poprzedniej prognozie 652 mln zł. Przychody podwyższono z 5173 mln zł do 5920 mln zł.

Udany pierwszy dzień na parkiecie warszawskiej giełdy mają prawa do akcji spółki Ceramika Nowa Gala. Debiut wypadł okazale, bo 16-proc. przebitką w stosunku do ceny emisyjnej. Inwestorzy w dalszej części sesji dokupują papiery producenta płytek ceramicznych. Obroty przekraczają 23 mln zł, a kurs rośnie o 20 proc. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Po południu indeksy utknęły w stabilizacji