GPW ruszyło z komercjalizacją technologii

  • PAP
opublikowano: 10-07-2021, 15:32

Giełda Papierów Wartościowych rozpoczęła sprzedaż własnych produktów informatycznych i technologii. Spodziewa się większej liczby podobnych zleceń.

„GPW jest spółką technologiczną, która dostarcza produkty emitentom, inwestorom i innym rynkom. W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy pierwszą umowę na udostępnienie technologii podmiotowi spoza Unii Europejskiej” – napisał w piątek na Twitterze prezes GPW Marek Dietl.

„Umowa dotyczy świadczenia usług analitycznych przy wykorzystaniu aplikacji TCA Tool opracowanej przez spółkę GPW Tech” – wskazała GPW.

W informacji dodano, że wartość kontraktu nie jest „na tyle wysoka, aby miała wpływ cenotwórczy na akcje GPW”.

„To początek komercjalizacji naszych produktów informatycznych i technologii GK GPW, więc mamy nadzieję, że będziemy mogli informować o większej liczbie takich zleceń w przyszłości” – napisano w informacji przesłanej z giełdy.

Marek Dietl, prezes GPW.

GPW szykuje się na technologiczny wyścig zbrojeń

W kwietniu w wywiadzie dla PAP Marek Dietl powiedział, że liczy, że „w tym roku nastąpi pierwsza sprzedaż produktu technologicznego z naszej stajni i tym samym włączymy się w technologiczny wyścig zbrojeń”.

Szef GPW mówił też, że „giełdy korzystają ze swojej kompetencji - możliwości obróbki bardzo dużych zbiorów danych w czasie rzeczywistym - która okazała się w gospodarce sieciowej niezwykle wartościowa”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane