GPW: Sesja może zacząć się wzrostem

opublikowano: 12-07-2004, 09:15

Inwestorzy doczekali się wzrostu cen akcji w Stanach Zjednoczonych. Liczyli na to windując WIG20 na zamknięciu piątkowej sesji. Droga do dalszych wzrostów stoi otworem.

Początek tygodnia powinien przynieść sforsowanie oporu 1714 pkt. Brakuje tylko 2 pkt., więc stanie się to zapewne już na otwarciu poniedziałkowych notowań. Amerykańscy inwestorzy nie zawiedli oczekiwań graczy w Warszawie, wzrostami indeksów na Wall Street dając impuls do dalszego wzrostu na GPW.

Amerykanów w dobry humor wprawił gigant rynku General Electric. Przedstawił on dobre wyniki i jeszcze lepsze prognozy. Koncern podwyższył prognozę tegorocznego zysku na akcję oraz zapowiedział, że w przyszłym EPS ma wzrosnąć o 10-15 proc.

W efekcie wzmożonej ochoty do uzupełniania portfeli akcjami Dow Jones zakończył piątek 0,4-proc. wzrostem. Zyskał też Nasdaq, chociaż spółki technologiczne znów nie dały powodów do zadowolenia. Inwestorzy jednak już się pogodzili z nieco gorszymi ich wynikami. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Sesja może zacząć się wzrostem