GPW: sesja rozpocznie się od spadków

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 10-03-2004, 09:07

Dzisiejsza sesja powinna rozpocząć się od spadków po bardzo słabym zakończeniu wczorajszych sesji na warszawskiej giełdzie, jak i za oceanem. Indeks WIG 20 może dziś zbliżyć się do wsparcia na 1760 pkt.

Przed sesją DM Millennium obniżył rekomendację dla Telekomunikacji Polskiej do neutralnie. Ciekawie może być dziś na Getinie. To ostatni dzień notowania przed ustaleniem prawa poboru nowej emisji.

Przeciwko poprawie nastrojów przemawia wczorajsza sesja na giełdach amerykańskich, gdzie doszło do kontynuacji spadków z początku tygodnia. Indeks giełdy technologicznej Nasdaq zszedł poniżej 2 tys. pkt. Obecne notowania kontraktów na wskaźniki giełd amerykańskich również nie pozwalają na nutkę optymizmu przed rozpoczęciem handlu na GPW.

Wczorajsza sesja przyniosła zdecydowaną przecenę na warszawskiej giełdzie. Kiedy wydawało się, że wzrostowy początek tygodnia zapowiedział północny kierunek indeksów w następnych dniach przede wszystkim fatalne doniesienia zza zachodu pokrzyżowały plany posiadaczy długich pozycji. Indeks największych spółek WIG 20 zanegował na poprzedniej sesji wybicie ponad psychologiczny poziom 1800 pkt. Wsparciem jest poziom 1760 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: sesja rozpocznie się od spadków