GPW: sesja zaczęła się realizacją zysków

Marek Druś
opublikowano: 19-12-2001, 10:48

Środowe notowania rozpoczęły się od korekty wczorajszej gwałtownej zwyżki. Wyraźnie inwestorzy przestraszyli się skali wtorkowych wzrostów i postanowili zrealizować całkiem pokaźne zyski. Spośród wczorajszych liderów jednodniowej hossy jedynie Netia stara się podtrzymać dobrą passę. Walory niezależnego telekomu rosną około 5 proc., co jednak jest cieniem wczorajszych wzrostów. Walorom Netii nie ustępuje jedynie Stomil. Olsztyńska spółka może zyskiwać na spekulacjach pod kolejne wezwanie w związku z niedawnym, mocno nagłośnionym, raportem BDO.

Wyraźną korektę przeżywają najcięższe walory z portfela WIG 20, które wczoraj wydatnie przyczyniły się do mocnej zwyżki wskaźnika: Pekao, Prokom oraz Telekomunikacja Polska. Narodowemu operatorowi grozi mocniejsza deprecjacja z racji konieczności utworzenia znaczących rezerw przez spółkę.

Na starcie notowań dobrą passę utrzymały Computerland i Comarch. Obie spółki informatyczne zaliczą trudny mijający rok do raczej udanych. Po kolejnych kwartałach otrzymywały one pozytywne oceny analityków, którzy docenili jasną strategię rozwoju. Pozwoliła ona przetrwać recesję w sektorze informatycznym.

Sytuacja na rynku akcji może zmienić się diametralnie w sytuacji gdy RPP ulegnie naciskom ze strony rządu oraz magii liczb, które charakteryzują listopadową inflację. Jej poziom (3,6 proc.) oraz dane GUS o produkcji przemysłowej w listopadzie wskazują na pogarszającą się sytuację makroekonomiczną dają faktycznie dużo do myślenia członkom Rady. Taka niespodzianka dla inwestorów może utrzymać falę zakupów na rynku akcji.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: sesja zaczęła się realizacją zysków