GPW: spadki w Europie osłabiły popyt w Warszawie

Marek Druś
opublikowano: 18-09-2001, 11:45

Po początkowych wzrostach GPW poszła śladem rynków zagranicznych, gdzie od rozpoczęcia notowań przeważają spadki. Oznacza to, że wciąż niepewna sytuacja na świecie po atakach terrorystycznych w USA bardziej determinuje postawę inwestorów, niż atrakcyjne ceny większości spółek. Zniżki indeksów na warszawskim parkiecie są jednak raczej umiarkowane.

Niewielki spadek kursu notują papiery PKN Orlen, handel którymi zdominował przebieg ostatniej sesji na GPW. Już jutro może rozstrzygnąć się, która oferta nabycia 17 proc. pakietu udziałów spółki – austriackiego OMV czy węgierskiego MOL - zostanie zaakceptowana przez MSP.

Wśród telekomów zwyżki kursów z pierwszych minut sesji utrzymały TP SA i ciesząca się dużym popytem Netia. Minimalnie spada kurs Elektrimu.

W sektorze bankowym ożywił się handel papierami BRE Banku, które umiarkowanie drożeją przy największym udziale w obrotach sektora. Niewiele ustępują im akcje Banku Zachodniego WBK, które wyraźnie tanieją. Od poniedziałku płynność udziałów spółki zwiększyła się, dzięki „uwolnieniu” ponad 4 mln akcji znajdujących się w rękach jej pracowników. Najlepiej wyglądają notowania Pekao, które drożeją przy dość umiarkowanym udziale w handlu papierami branży.

Nadal wyraźnie drożeją papiery Agory, papiery 4Media tanieją przy niewielkim udziale w obrotach rynku.

Akcje Orbisu tanieją, co można wiązać z ogólnoświatowym pogorszeniem koniunktury w branży turystyczno-hotelarskiej oraz niepewnością co do skutków dzisiejszego NWZA spółki, które może rozstrzygnąć o dalszych działaniach Accora, największego udziałowca spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: spadki w Europie osłabiły popyt w Warszawie