GPW: WIG20 zawrócił po pokonaniu 2100 pkt

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 05-07-2005, 11:16

Choć na otwarciu WIG 20 symbolicznie tylko poprawił wczorajsze zamknięcie (plus 0,03 proc.), to już po kilkunastu minutach sesji pokonał 2100 pkt. Impet jednak lekko osłabł i po godzinie sesji indeks czai się pod psychologiczną barierą.

Choć na otwarciu WIG 20 symbolicznie tylko poprawił wczorajsze zamknięcie (plus 0,03 proc.), to już po kilkunastu minutach sesji pokonał 2100 pkt. Impet jednak lekko osłabł i po godzinie sesji indeks czai się pod psychologiczną barierą.

Obroty na razie sugerują spokój (lub niezdecydowanie). Na plusach kolejny dzień TP i Orlen. W górę także notowany po raz ostatni z dywidendą KGHM. Kolejny dzień na zielono notowana jest Netia.

Na szerokim rynku w centrum uwagi pozostaje Polmos Białystok. Inwestorzy umiarkowanie (zwyżka o 0,6 proc.) zareagowali jednak na informację, że w poniedziałek wieczorem dystrybutor alkoholi CEDC porozumiał się ze związkami zawodowymi w sprawie pakietu socjalnego, a ministerstwo skarbu zdecydowało, że sprzeda mu 61 procent akcji firmy.

Przed sesją wyjaśniła się też przyczyna ostatnich wzrostów cen akcji Ząbkowic-ERG-u. OFE DOM poinformował, że posiada 264,7 tys. akcji producent opakowań plastikowych, co daje 6,7 proc. udziału w kapitale zakładowym. PZU Życie przekroczyło z kolei próg 5 proc. w Ropczycach, a OFE CU posiada 5,65 proc. Elektrobudowy. Reakcji na te komunikaty jednak nie widać.

Po podwyższeniu do „kupuj” rekomendacji DI BRE dla Polimexu Mostostalu Siedlce, akcje spółki zwyżkują o blisko 3 proc. Analitycy wyceniają akcje spółki na 43,8 zł, czyli jeszcze 14 proc. wyżej od obecnej ceny.

Kamil Zatoński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: WIG20 zawrócił po pokonaniu 2100 pkt