Czytasz dzięki

GPW: WIG20 znów powyżej 2500 pkt.

(Marek Druś)
opublikowano: 27-09-2005, 11:38

Już w pierwszej godzinie sesji inwestorzy uporali się z poziomem 2500 pkt na WIG20. Obroty są spore – ponad 250 mln mln zł, choć jedną czwartą skupiła na sobie umówiona transakcja akcjami PKO BP. Udany debiut zaliczył Sky Europe, pierwsze linie lotnicze na GPW – kurs wzrósł na otwarciu o 8,5 proc.

Już w pierwszej godzinie sesji inwestorzy uporali się z poziomem 2500 pkt na WIG20. Obroty są spore – ponad 250 mln mln zł, choć jedną czwartą skupiła na sobie umówiona transakcja akcjami PKO BP. Udany debiut zaliczył Sky Europe, pierwsze linie lotnicze na GPW – kurs wzrósł na otwarciu o 8,5 proc.

Indeks największych spółek wystartował na 0,36 proc. plusie, osiągając 2495,46 pkt, ale jeszcze w pierwszym kwadransie zszedł pod kreskę. Dopiero duża, umówiona transakcja na PKO BP (właściciela zmieniło 993 tys. akcji po cenie 31,70 zł) obudziła graczy. Wskaźnik blue chipów uporał się z poziomem 2507 pkt (historyczne maksimum w canach zamknięcia)

Dobre nastroje w regionie (BUX zyskuje 1,3 proc.) powinny pozwolić na podejście przynajmniej w okolice 2530 pkt.

Wśród największych spółek o 3,0 proc. zwyżkują akcja KGHM, rynek ciągnie w górę także TP (+1,6 proc.). Niewiele ciekawego dzieje się na PKN Orlen (w górę, ale bez obrotu) i Pekao (kurs stoi w miejscu).

Na szerokim rynku silną zwyżkę kontynuuje LZPS Protektor (+17,8 proc.). O ponad 10 proc. rośnie również kurs Spraya, a o blisko 8 proc. drożeją akcje innego niedawnego debiutanta, Barlinka. O 2,7 proc. rosną notowania ABG Ster –Projekt. Jedna z jego spółek zależnych podpisała z TP ramową umowę na na świadczenie usług informatycznych i dostawę produktów. Jej wartość to 20 mln zł.

Kamil Zatoński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane