GPW: zapowiedź przejęć podbija kurs Bytomia

KZ
18-10-2007, 11:55

Producent i dystrybutor odzieży, kierowany przez Tomasz Sarapatę, jest bliżej przystąpienia do rozmów o zakupie zakładów Warmia. Ale nie poprzestaje na tym i negocjuje też zakup dwóch innych firm. Kurs rośnie o ponad 10 proc.

Gotowa jest już wycena Warmii, ale żarna prywatyzacji (producent płaszczy jest kontrolowany przez Skarb Państwa) mielą wyjątkowo wolno, bo według wcześniejszych oczekiwań zarządu Bytomia, do rozpoczęcia rokowań miało dojść w październiku, a do rozstrzygnięcia - jeszcze w tym roku. Tymczasem zaproszenia do rozmów zostaną wysłane dopiero na przełomie listopada i grudnia, a zdaniem przedstawicieli MSP, negocjacje mogą potrwać nawet pół roku.

Do tego czasu Bytom powinien poszerzyć grupę kapitałową o dwa podmioty, które uzupełnią portfolio spółki. Tomasz Sarapta na łamach "PB" deklaruje, że do finalizacji rozmów dojdzie w ciągu trzech tygodni. KZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: zapowiedź przejęć podbija kurs Bytomia