Gra o 135 mln zł na e-biznesy

Dziś startuje nowy konkurs, w którym mikro i małe firmy mogą dostać do 700 tys. zł.

Nabory z działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka cieszą się wśród przedsiębiorców bardzo dużą popularnością. Jednocześnie w żadnym innym działaniu nie ma tak ostrej selekcji. I tak np. w konkursie rozstrzygniętym w październiku ubiegłego roku złożonych zostało 1398 wniosków, ale dofinansowanie otrzymały zaledwie 122. Także we wcześniejszych naborach aż 90 proc. projektów trafiało do kosza. Szansę na rehabilitację przedsiębiorcy mają już od dziś. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozpoczyna nowy nabór, w którym do wzięcia jest łącznie 135 mln zł. Jednak szansę na dotację będą mieli tylko najlepsi.

— Maksymalnie można zdobyć 100 punktów, a minimum, które pozwala myśleć o dofinansowaniu, to 60. Za to, że projekt polega na wdrażaniu i świadczeniu usług elektronicznych o znaczeniu krajowym lub międzynarodowym, można uzyskać aż 50 punktów. Dodatkowe 20 przysługuje za znalezienie niszy rynkowej. Projekt musi być unikatowy, inaczej nie będzie miał szans w starciu z konkurencją. Przygotowanie wniosku również wymaga dużo wysiłku — mówi Tomasz Kurek, dyrektor departamentu inwestycji Agencji Rozwoju Innowacji.

Więcej przeczytasz w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" lub TUTAJ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Gra o 135 mln zł na e-biznesy