Gra od Creepy Jar na podium Steama

opublikowano: 29-08-2018, 16:11

Gra Green Hell, wyprodukowana przez Creepy Jar, która dziś trafiła do sprzedaży znajduje się obecnie na pierwszym miejscu na liście bestsellerów platformy Steam. W klasyfikacji "global top sellers" jest siódma, ale była już blisko podium.

Na platformie Staem obecnie 76 proc. recenzji jest pozytywnych.

Green Hell to pierwsza gra wyprodukowana i wydana przez Creepy Jar
Zobacz więcej

Green Hell

Green Hell to pierwsza gra wyprodukowana i wydana przez Creepy Jar CreepyJar

Na premierę pozytywnie reaguje kurs spółki. Obecnie akcje producenta gry zwyżkują o 10 proc. do 113 zł.

„Green Hell” należy do cieszącego się popularnością gatunku survival. Gracz musi poradzić sobie w trudnym i nieznanym środowisku dżungli amazońskiej. Kampania promocyjna rozpoczęła się w czerwcu. Gra wzbudziła duże zainteresowanie m.in. w Brazylii, która w większej części pokryta jest dżunglą amazońską i jednocześnie stanowi czwarty co do wielkości rynek gier na PC na świecie. W serwisach branżowych pojawiło się już kilkaset publikacji. Twórcy gry porównują ją do „The Forest”, „Long Dark” i „Stranded Deep”, z których każda sprzedała się w minimum 1 mln egzemplarzy, a niektóre zbliżają się do 4 mln. Spółka odrzuciła propozycje wydawnicze i zdecydowała, że sama będzie wydawcą gry. Według nieoficjalnych informacji, dwaj wydawcy oferowali za grę kilka milionów złotych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu