Gra pod rakietową osłoną

DI, PAP
30-05-2012, 06:22

Zestawy rakiet przeciwlotniczych typu S-125 S.C. Newa i Grom 38 będą rozmieszczone w miastach, w których rozegrane zostaną mecze Euro 2012 –informuje “Dziennik Polski”.

W niebo wycelują nie tylko rakiety Sił Powietrznych (SP). Podczas mistrzostw przestrzeni nad Polską mają bronić także gromy Marynarki Wojennej i cztery zespoły Wojsk Lądowych z przeciwlotniczymi wozami typu Osa. Dyżury wzmocnionych sił obrony powietrznej mają trwać od 7 czerwca do 2 lipca.

W normalnych warunkach w Polsce dyżuruje jedna para uzbrojonych myśliwców, która pełni rolę „policji ruchu powietrznego” („Air Policing” w języku NATO). Jak podaje Dowództwo SP, w czasie mistrzostw ciągły dyżur będą pełniły trzy uzbrojone pary myśliwców. W skład dwóch z nich wchodzić mają maszyny F-16. Dyżury „efów” będą pełnione albo w powietrzu, albo w bazach Krzesiny i Łask. Trzecia para to myśliwce MiG-29 z Mińska Mazowieckiego.

Przestrzeni nad Polską będą pilnować także śmigłowce Wojsk Lądowych i lotnictwo MSW. Policja podaje, że niebo nad strefą kibica będzie obserwowane ze śmigłowca i z ziemi. Chodzi m.in. o zapobieganie atakowi terrorystycznemu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

/ Gra pod rakietową osłoną