Graal liczy na 100 mln zł

WIS
opublikowano: 15-02-2007, 00:00

Po serii przejęć Graal planuje serię inwestycji. Wchodzi też na dwa nowe rynki, m.in. karmy dla zwierząt.

Po serii przejęć Graal planuje serię inwestycji. Wchodzi też na dwa nowe rynki, m.in. karmy dla zwierząt.

Ekspansja Graala w ciągu ostatnich dwóch lat może przyprawić o zawrót głowy. Apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia. Spółka zapowiada utrzymanie szybkiego tempa wzrostu także w tym roku. Pomogą jej w tym m.in. efekty konsolidacji z kilkoma przejętymi w ostatnim czasie firmami, a także nowe inwestycje.

— W tym roku chcemy wybudować mroźnię na 10 tys. palet, która będzie obsługiwać spółki należące do grupy, a także rozpocząć budowę centrum logistycznego — mówi Bogusław Kowalski, prezes Graala.

Wartość obydwu inwestycji przekroczy 20 mln zł. Poza tym firma chce zainwestować w promocję swoich marek. Przeznaczy na to część pieniędzy uzyskanych z nowej emisji akcji, której wartość sięgnie około 100 mln zł. Większość pieniędzy ze sprzedaży nowych akcji (oferta zamknięta, głównie dla dotychczasowych akcjonariuszy) zostanie przeznaczona na refinansowanie ostatnich akwizycji, a także zakup kontrolnego pakietu akcji firmy Agro-Fish.

To jednak nie koniec. Graal wprowadził właśnie na rynek, jako pierwszy w Polsce, trzyskładnikowe dania gotowe na tackach do podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. W drugiej połowie roku ma też wejść na rynek karmy dla psów i kotów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane