Grabowski: budżet na 2004 rok jest skandaliczny

29-09-2003, 08:46

Bogusław Grabowski z RPP określił przyjęty przez rząd budżet mianem skandalicznego. Jego zdaniem, zlekceważył on wszystkie ostrzeżenia zawarte w ustawie o finansach publicznych.

- To nie jest nawet najgorszy budżet w okresie ostatnich dziesięciu lat, to budżet skandaliczny – powiedział Grabowski w Radio Zet.

Członek RPP oskarżył rząd o ‘kreatywną księgowość’ polegającą na ukrywaniu realnego poziomu deficytu budżetowego. Jego zdaniem sięga on 60 mld zł, a nie zapisane przez rząd 45,5 mld zł. Ostrzegł, że Polsce grozi kryzys. Przyjęte w budżecie założenia dotyczące m.in. wzrostu gospodarczego, czy kursu złotego określił jako zbyt optymistyczne.

Grabowski uznał za błędną decyzję obniżenia przez rząd stawki podatku CIT. Powiedział, że przedsiębiorcy będą się tym krótko cieszyć. Podkreślił, że postulując obniżkę podatku zwracano uwagę na konieczność przeprowadzenia jednoczesnej reformy finansów publicznych, zwłaszcza po stronie wydatków. Tymczasem nic takiego się nie stało. Rządowe deklaracje ograniczenia wydatków w następnych latach Grabowski określił jako 'stawianie wozu przed koniem’.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Grabowski: budżet na 2004 rok jest skandaliczny