Grad zapowiada zmiany w resorcie skarbu

PAP
18-09-2010, 09:22

W ministerstwie skarbu zostaną wydzielone dwa departamenty: spółek kluczowych i mienia skarbu państwa, które w przyszłości mogłyby stać się częścią innego resortu w momencie likwidacji MSP - poinformował PAP minister skarbu Aleksander Grad.

"Przygotowujemy strukturę Ministerstwa Skarbu Państwa w taki sposób, żeby wydzielić m.in. departamenty: nadzoru właścicielskiego, prywatyzacji, spółek kluczowych oraz restrukturyzacji. Robimy to po to, by w przyszłości pozostały jedynie departament spółek kluczowych i departament mienia skarbu państwa" - wyjaśnił szef resortu skarbu.

"Przyszły minister skarbu - na pewno nie będę to ja - kiedy będzie kończył procesy prywatyzacyjne będzie mógł te dwa departamenty ulokować w dowolnym ministerstwie, na przykład w resorcie gospodarki" - dodał Grad. Zaznaczył, że takie ministerstwo, jak MSP może w przyszłości "w ogóle nie być potrzebne".

W MSP jest 13 departamentów: cztery nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji, mienia skarbu państwa, projektów prywatyzacyjnych, reprywatyzacji i rekompensat, analiz, integracji europejskiej i pomocy publicznej, zastępstwa procesowego, prawny, kontroli i monitorowania należności Skarbu Państwa, budżetu i finansów. W nadzorze ministra skarbu jest około 1000 spółek.

Przychody z prywatyzacji od początku roku do końca sierpnia wyniosły ponad 13 mld 97 mln zł. Tegoroczne przychody z prywatyzacji są planowane na 25 mld zł.

Plan prywatyzacji na ten rok obejmuje kilkaset projektów. W pierwszej połowie listopada planowany jest debiut akcji Giełdy Papierów Wartościowych na giełdzie. MSP zamierza jeszcze w tym roku sfinalizować transakcje sprzedaży akcji Enei. MSP prowadzi obecnie prywatyzację 424 spółek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grad zapowiada zmiany w resorcie skarbu