Granty na ekourządzenia

opublikowano: 30-10-2019, 22:00

Rządowy program Czyste Powietrze wesprą kolejne dotacje.

Specjalna pula pieniędzy unijnych popłynie do producentów urządzeń grzewczych. Wsparcie na ten cel Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wydzieliło z budżetu „szybkiej ścieżki”, czyli poddziałania 1.1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR). Do podziału między wnioskodawców jest 200 mln zł. W konkursie będą mogły startować zarówno MŚP, jak i duże firmy, a także ich konsorcja z udziałem jednostek naukowych.

Nabór obejmuje kilka obszarów badawczych, które były konsultowane z sektorem i jego potrzebami. Projekty powinny wpisywać się w co najmniej jeden temat badawczy. Wśród nich są m.in. konstrukcje pomp ciepła, indywidualnych ogrzewaczy pomieszczeń, automatyka i systemy sterowania kotłów. Na wsparcie mogą liczyć projekty B+R, których rezultatem jest innowacja produktowa lub procesowa przynajmniej na poziomie firmy.

Jeżeli za realizację przedsięwzięcia odpowiada konsorcjum, powinno ono składać się z maksymalnie pięciu podmiotów. W pozostałych konkursach tematycznych NCBiR partnerstwa mogą tworzyć najwyżej trzy podmioty, a projekty badawcze muszą być nowatorskie w skali co najmniej polskiego rynku.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.poir.gov.pl.

WAŻNA DATA:

9.12 - od tego dnia będzie można składać wnioski o dofinansowanie z programu „Urządzenia grzewcze”. Nabór zakończy się 31 marca 2020 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy