Granty na firmowe laboratoria

opublikowano: 17-02-2019, 22:00

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju ogłosiło konkurs z dotacjami dla przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć centra B+R i inwestować w nowoczesną aparaturę badawczą.

Granty pochodzą z działania 1.2 programu Inteligentny Rozwój („Wsparcie infrastruktury B+R”). Budżet konkursu wynosi 400 mln zł. Z tej puli 50 mln zł przeznaczono dla firm z woj. mazowieckiego, a 350 mln na projekty z pozostałych województwa.

Granty sfinansują inwestycje w aparaturę, sprzęt i technologie niezbędne do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Dotacje pokryją też koszty usług doradczych i zakup materiałów związanych z realizacją projektu. Przedsięwzięcia powinny wpisywać się w jedną z krajowych inteligentnych specjalizacji. Eksperci ocenią m.in. potencjał wnioskodawcy do prowadzenia prac B+R i opłacalność projektu. Wnioskodawcy muszą wykazać się wzrostem zatrudnienia personelu badawczego i współpracą z naukowcami. Premiowani będą przedsiębiorcy, którzy są członkami Krajowego Klastra Kluczowego lub mają wysokie nakłady na badania i rozwój w stosunku do wydatków inwestycyjnych. Inne kryteria to przełomowy charakter planowanych prac i wpisywanie się projektu w jedną z kluczowych branż określonych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wnioski o dofinansowanie należy składać w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju przy ul. Wspólnej 2/4.

WAŻNA DATA

11.03 Od tego dnia przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o granty z działania 2.1 POIR. Nabór zakończy się 30 kwietnia.

WIĘCEJ INFORMACJI www.poir.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy