Granty na zakup wyników prac B+R

opublikowano: 20-09-2020, 22:00

To już ostatni dzwonek dla MŚP, które chcą z pomocą dotacji rozwijać nowe produkty, usługi i procesy technologiczne.

W puli poddziałania 1.3.1 programu Polska Wschodnia („Wdrażanie innowacji przez MŚP”) jest 150 mln zł. Warunkiem udziału przedsiębiorstwa w konkursie jest jego przynależność od przynajmniej sześciu miesięcy do ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego. Powinno ono działać dłużej niż rok i składać się z co najmniej pięciu firm współpracujących ze sobą w pokrewnych sektorach. Ponadto jedno z przedsiębiorstw musi mieć siedzibę w makroregionie Polska Wschodnia.

Granty pomogą MŚP w tworzeniu nowatorskich produktów lub opracowaniu innowacyjnych procesów technologicznych dzięki wdrożeniu własnych lub zakupionych wyników prac B+R. Przedsięwzięcia powinny wpisywać się w regionalne inteligentne specjalizacje wspólne dla co najmniej dwóch województw z Polski Wschodniej.

Dotacje sfinansują m.in. koszty zakupu lub wytworzenia środków trwałych, w tym maszyn, urządzeń, linii produkcyjnej lub technologicznej. W grę wchodzi też nabycie nieruchomości, pokrycie kosztów robót i materiałów budowlanych, wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know- -how oraz innych praw własności intelektualnej. Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć granty także na dostosowanie firmy, w której istnieje możliwość masowego zarażenia pracowników koronawirusem lub innymi chorobami zakaźnymi, do bezpiecznych warunków pracy.

WAŻNA DATA:

24.09 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.3.1 POPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane