Granty z Orlenu

opublikowano: 06-09-2018, 22:00

Spółka ogłosiła ogólnopolski konkurs Moje miejsce na Ziemi, organizowany przez Fundację Orlen Dar Serca.

Każdy, kto ma pomysł na konkretną inicjatywę na rzecz swojej społeczności, będzie miał szansę otrzymać dofinansowanie na jej realizację od PKN Orlen. Budżet projektu wyniesie 2 mln zł. Granty przeznaczone zostaną na działania związane m.in. ze sportem, rekreacją, zdrowiem, bezpieczeństwem, wsparciem potrzebujących, kulturą i sztuką, ochroną środowiska oraz edukacją i zachowaniem dziedzictwa historycznego.

— Odpowiedzialny biznes powinien wspierać społeczeństwo. Szczególnie ważne są inicjatywy, które nie tylko pomagają lokalnym społecznościom, ale również aktywizują ich mieszkańców do wspólnego działania. Konkurs Moje miejsce na Ziemi powstał z myślą o ludziach i ich potrzebach, a te najlepiej znają osoby, które funkcjonują w danym środowisku. Dlatego to właśnie do nich kierujemy nasz konkurs. Chcemy razem zmieniać nasze miejsce na Ziemi na lepsze. Jestem przekonana, że w każdym otoczeniu znajdują się osoby, które mają wiele dobrych pomysłów i nie brakuje im energii i zapału, aby z naszym wsparciem je realizować — podkreśla Agata Górnicka, dyrektor biura relacji z otoczeniem w PKN Orlen.

W konkursie zostaną wybrane i sfinansowane najbardziej wartościowe projekty inicjatyw społecznych zgłoszone przez organizacje o charakterze non profit, posiadające osobowość prawną.

Wnioski z pomysłami i inicjatywami należy zgłaszać na stronie internetowej Fundacji Orlen Dar Serca. Będą przyjmowane od 17 do 30 września 2018 r. Do konkursu Moje miejsce na Ziemi mogą zostać zgłoszone projekty, których faktyczna realizacja przypadnie na okres od 1 listopada 2018 r. do 15 czerwca 2019 r. Można się o nie ubiegać, wybierając jeden z pięciu koszyków grantowych o wartości od 3 do 15 tys. zł.

Więcej na temat idei projektu będzie się można dowiedzieć podczas imprez, które odbędą się na 50 stacjach Orlenu w całej Polsce. Szczegóły związane z konkursem, jego regulamin i lista miejscowości, w których odbędą się spotkania, dostępne są na stronie www.orlendarserca.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy