Granty zwiększą dostęp do laboratoriów

opublikowano: 23-05-2019, 22:00

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca prowadzi konkurs z dotacjami, które sfinansują inwestycje w infrastrukturę B+R dla firm z regionu.

O granty z działania 1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego („Rozwój przedsiębiorczości”) mogą starać się m.in. parki technologiczne, akademickie inkubatory przedsiębiorczości, centra transferu technologii i innowacji. Do podziału między wnioskodawców jest ok. 5,5 mln EUR.

Dotacje sfinansują m.in. zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania infrastruktury B+R. Do konkursu mogą przystąpić również przedstawiciele samorządów i specjalnych stref ekonomicznych. Projekty zrealizowane przez instytucje otoczenia biznesu zwiększą dostęp firm do centrów badawczych, w tym m.in. pomieszczeń laboratoryjnych i aparatury naukowo-badawczej. Realizacja projektów powinna zakończyć się najpóźniej 31 grudnia 2021 r.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej we Wrocławiu (ul. Strzegomska 2-4). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień.

WAŻNA DATA

2.07

Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.3 RPO WD.

WIĘCEJ INFORMACJI www.dip.dolnyslask.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy