Grayscale zarządza już 10 mld USD w kryptowalutach

opublikowano: 19-11-2020, 09:08

Największa na świecie spółka zarządzająca cyfrowymi aktywami ogłosiła, że ich wartość wzrosła już do rekordowych 10,4 mld USD zarówno z powodu napływu nowych inwestycji jak i rosnącej ceny bitcoina, informuje Reuters.

W środę kurs bitcoina doszedł do 18483 USD, najwyższej wartości od grudnia 2017 roku. Od początku roku najpopularniejsza kryptowaluta zdrożała o ok. 160 proc. W czwartek rano kurs bitcoina spada o 0,7 proc. do 17684 USD.

Aktywa Grayscale wzrosły o 76 proc. z 5,9 mld USD na koniec trzeciego kwartału. Jego fundusz bitcoinowy, w którym znajduje się ok. 80 proc. aktywów zarządzanych przez firmę, osiągnął prawie 9 mld USD w środę i rósł o 85 proc. w porównaniu z trzecim kwartałem.

Michael Sonnenshein, dyrektor zarządzający Grayscale jest przekonany, że dynamika wzrostu aktywów będzie kontynuowana wraz z rosnącą ceną bitcoina.

- Dla wielu inwestorów bitcoin ma wielką trwałość po tym jak pokonał tak wiele przeszkód i okoliczności kiedy ogłaszano jego śmierć – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane