Grażyna Kulczyk racjonalizuje wydatki

DI
opublikowano: 27-05-2009, 10:06

Z majątkiem szacowanym na 1,7 mld zł  najbogatsza Polka, Grażyna Kulczyk, zamierza opuścić Poznań i przenieść się na  stałe do Szwajcarii. (...) Skusiły ją nie tylko piękne alpejskie widoki, ale - przede wszystkim - bardzo niskie podatki – informuje dziennik.pl.

Wcześniej „Fakt” za szwajcarską gazetą "Blick" podał, że właścicielka poznańskiego Starego Browaru kupiła sobie dom w alpejskiej wiosce i podpisała papiery niezbędne do uzyskania prawa stałego pobytu w tym kraju.

Za dom w Tschelin, na wsi leżącej na wysokości 1500 metrów n.p.m., u zbiegu granic Szwajcarii, Włoch i Austrii zamieszkanej przez ok. 170 osób, inwestorka musiała zapłacić prawie 3 miliony zł. Trudno jednak wyrokować, że to dużo, bowiem mieszkanie w Alpach oznacza spokój, porządek, ale też niskie podatki - w większości regionów wynoszące 5 proc. dochodów biznesmenów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Grażyna Kulczyk racjonalizuje wydatki