Great Plains sprzedaje na raty

Kamil Kosiński
opublikowano: 04-06-2003, 00:00

Great Plains Soft-ware Polska oferuje dwie nowe metody udostępniania systemu ERP produkowanego przez Microsoft. Teraz można wynająć go na kilka miesięcy, a kupując na stałe, rozłożyć płatność na raty.

Będąca dystrybutorem jednej z dwóch linii systemów ERP produkowanych przez Microsoft spółka Great Plains Software Polska wprowadziła nowe sposoby finansowania zakupów tego oprogramowania. Zdaniem przedstawicieli firmy na banki nie można w tym zakresie liczyć, a umowa z Europejskim Funduszem Leasingowym nie spełniła nadziei.

— W tej formule sprzedaliśmy nie kilkanaście, ale dosłownie kilka systemów — mówi Ryszard Sadowski, prezes Great Plains Software Polska.

Jedną z nowych możliwości jest wynajem licencji na 6 lub 12 miesięcy.

— To jest nasza propozycja. Jesteśmy jednak gotowi wynajmować system na dowolne okresy, np. na 9 czy 18 miesięcy — wyjaśnia Ryszard Sadowski.

Dzierżawa licencji ma być propozycją zarówno dla tych firm, które nie są pewne, czy produkt Microsoftu oferowany przez Great Plains im odpowiada, jak i dla tych, które są tego pewne, ale działają sezonowo i w pewnych okresach wykorzystują więcej stanowisk niż w innych.

— To dobre rozwiązanie dla firm, które na stałe mają np. trzy licencje, a na sezon potrzebują pięciu dodatkowych. Takich przedsiębiorstw może i nie jest wiele, ale zdarzali się nam klienci, którzy prowadząc biznes sezonowy, zastanawiali się nad tym ile licencji kupić, aby nie przepłacić — dodaje Ryszard Sadowski.

W tym miejscu warto podkreślić, że dzierżawa dotyczy samych licencji, a nie prac wdrożeniowych czy szkoleń. Podobnie rzecz się ma ze sprzedażą ratalną, która jest drugim ułatwieniem w pozyskiwaniu licencji na Dynamics.

— Na razie płatność za licencje rozkładamy na 12 miesięcy, a zabezpieczeniem spłaty rat jest samo oprogramowanie. Ta oferta dotyczy klasycznej sprzedaży systemu. Mogą z niej jednak skorzystać i te firmy, które go wcześniej dzierżawiły. Umowa dzierżawy i umowa zakupu to bowiem dwie odrębne umowy — tłumaczy Ryszard Sadowski.

Firma, która wcześniej dzierżawiła system, może go przy tym kupić z upustem zbliżonym do kosztów poniesionych na wynajem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Great Plains sprzedaje na raty