Grecja: Silna eksplozja w kompleksie budynków ambasady USA

opublikowano: 12-01-2007, 06:48

Silna eksplozja wstrząsnęła w piątek ambasadą USA w Atenach. Policja kordonem odcięła dostęp do budynku - powiadomiła grecka policja i strażacy.

Silna eksplozja wstrząsnęła w piątek ambasadą USA w Atenach. Policja kordonem odcięła dostęp do budynku - powiadomiła grecka policja i strażacy.

Przyczyna eksplozji nie jest znana. Nie wiadomo też, czy wybuch spowodował jakieś ofiary.

Według pierwszych informacji z tych źródeł, do wybuchu doszło na 3. piętrze ambasady około godz. 6.00 (5.00 czasu warszawskiego). Pewien kierowca powiedział natomiast rozgłośni radiowej, że wybuch nastąpił na dziedzińcu w pobliżu głównego wejścia i wkrótce potem doszło tam do pożaru.

Świadkowie mówią, że eksplozja była bardzo głośna i spowodowała wypadnięcie szyb z okien kilku pobliskich budynków. Według policji, zniszczony została oficjalna tablica ambasady przy wejściu.

Na miejsce wysłano cztery wozy strażackie. Są też policjanci z psami.

Ambasada amerykańska jest jednym z najlepiej strzeżonych budynków w Atenach. Otacza ją 3-metrowe stalowe ogrodzenie. Ochrona strzeże wszystkich wejść i rogów ulic. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane