Greenspan: ostrożnie z tym ożywieniem

Reuters
opublikowano: 18-04-2002, 00:00

Prezes amerykańskiego banku centralnego Fed Alan Greenspan, przemawiając przed połączoną Komisją Gospodarczą Kongresu, wyraził obawę, że skala ożywienia amerykańskiej gospodarki wciąż nie jest znana i ostrzegł, że ostatni wzrost cen energii może mieć długofalowe konsekwencje. Niemniej szef Fed z uznaniem wyraził się o gospodarce, która zachowuje stabilność, mimo problemów, jakie przed nią stoją. Alan Greenspan zwrócił uwagę na wzrost popytu w Stanach Zjednoczonych, który, jego zdaniem, jest kluczowym elementem dla ożywienia amerykańskiej gospodarki.

Ostrożny ton wystąpienia Alana Greenspana skłoni prawdopodobnie obserwatorów do uznania, że podwyżka stóp procentowych nie nastąpi zbyt szybko. Szef Fed powiedział także, że jeżeli wzrost cen energii będzie ograniczony, to jego wpływ na największą gospodarkę świata będzie niewielki. Jeżeli jednak ceny będą rosły przez dłuższy czas, może mieć to spore konsekwencje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Greenspan: ostrożnie z tym ożywieniem