Gref: Rosji zagraża recesja

opublikowano: 25-03-2014, 10:04

Dyrektor generalny Sbierbanku, największego rosyjskiego banku ostrzegł, że kraj stoi przed ryzykiem recesji, a jeśli odpływ zagranicznego kapitału wzrośnie do 100 mld USD, rozwój gospodarczy co najwyżej będzie „zerowy”, informuje Reuters.

German Gref stwierdził, że kierowana przez niego instytucja już zaczęła weryfikować plany biznesowe w związku z zagrożeniem recesyjnymi trendami. Dodał, że według oficjalnych szacunków z Rosji w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2014 r. odpłynęły już środki szacowane na 35 mld USD. Z kolei Andriej Klepach, wiceminister gospodarki stwierdził, że na chwilę obecną  szacunki mówią iż od początku roku odpływ wzrósł do nawet 65-70 mld USD.

German Gref, szef Sbierbanku (fot. Bloomberg)
German Gref, szef Sbierbanku (fot. Bloomberg)

Gref potwierdził, że Sbierbank nie ma zamiaru wyjść z Ukrainy, w którym to kraju jego zaangażowanie sięga 130 mld rubli, co stanowi zaledwie około 1 proc. bilansu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane