Grek tymczasowym prezesem T-Mobile Polska

MEWA
24-10-2014, 13:30

Rada nadzorcza oddelegowała Zachariasa Piperidisa do pełnienia obowiązków prezesa od początku listopada.

Miroslav Rakowski, prezes polskiego T-Mobile odejdzie z firmy 31 października.
- Rada nadzorcza T-Mobile zaakceptowała dzisiaj jego rezygnację i podjęła decyzję o wyznaczeniu Zachariasa Piperidisa na pełniącego obowiązki prezesa od 1 listopada – napisał T-Mobile w komunikacie.

Zacharias Piperidis, obecnie członek rady nadzorczej T-Mobile będzie łączył obowiązki prezesa polskiego telekomu i członka zarządu ds. operacyjnych w grupie OTE w Grecji. Miroslav Rakowski pozostanie w spółce do końca roku, będzie wprowadzał Zachariasa Piperidisa we wszystkie obszary działalności firmy.

- Chciałbym podziękować Miroslavowi Rakowskiemu za pracę, jaką wykonał w ciągu ostatnich blisko czterech lat w Polsce. Od czasu jego nominacji T-Mobile Polska przeszła wiele zmian, wliczając w to przeprowadzony w rekordowym czasie rebranding oraz modernizację sieci, która sprawiła, że Spółka posiada obecnie najlepszą sieć w Polsce. Firma wprowadziła również w tym czasie mobilne płatności NFC z usługą MyWallet i rozwijała usługi bankowe, a także pozyskała częstotliwości niezbędne do oferowania klientom usług w technologii LTE – mówi Michael Wilkens, przewodniczący rady nadzorczej T-Mobile Polska.

Najważniejsze wyzwania dla tymczasowego prezesa to aukcja częstotliwości i integracja prawna z kupionym w ubiegłym roku GTS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEWA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Grek tymczasowym prezesem T-Mobile Polska