Griffin Premium RE zmieni właściciela

opublikowano: 04-10-2017, 08:16
aktualizacja: 04-10-2017, 10:33

Globalworth Asset Managers (GAM) ogłosi wezwanie na wszystkie akcje Griffin Premium RE i zaoferuje cenę 5,50 zł za walor.

To najważniejsze warunki umowy inwestycyjnej, zawartej przez nowego inwestora i głównego akcjonariusza giełdowej spółki - Griffin Netherlands, który zobowiązał się do sprzedaży posiadanych 47,92 proc. akcji.

Griffin zadebiutował w kwietniu na GPW. Na fot: (od lewej) Rafał Pomorski, dyrektor finansowy spółki, Dorota Wysokińska-Kuzdra, prezes Griffina oraz Jarosław Grzywiński, p.o. prezes GPW.
Zobacz więcej

Griffin zadebiutował w kwietniu na GPW. Na fot: (od lewej) Rafał Pomorski, dyrektor finansowy spółki, Dorota Wysokińska-Kuzdra, prezes Griffina oraz Jarosław Grzywiński, p.o. prezes GPW.

Wezwanie zostanie ogłoszone na wszystkie akcje, ale kupujący zamierza utrzymać notowanie akcji spółki na GPW z odpowiednią liczbą akcji w wolnym obrocie, wobec czego zgodnie z umową inwestycyjną liczba akcji, które sprzeda Griffin Netherlands, zostanie skorygowana tak, by umożliwić kupującemu nabycie w wezwaniu łącznie nie więcej niż 106 mln akcji, uprawniających do wykonywania 67,90 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

"Jeżeli liczba Akcji Sprzedających, na których sprzedaż miałyby zostać złożone zapisy w ramach Wezwania, miałaby zostać zredukowana o liczbę Akcji odpowiadającą 10% lub więcej łącznej liczby Akcji, Sprzedający mogą uchylić się od zobowiązania do zbycia jakichkolwiek Akcji Sprzedających w ramach Wezwania" - dodano.

Cena w wezwaniu ma wynieść 5,5 zł. W ofercie publicznej Griffin sprzedawał akcje po 5,7 zł.  

Łukasz Jańczak,analityk Ipopemy, napisał na twitterze, że wezwanie na GPRE to świetny przykład, jak zmienić głównego akcjonariusza z pominięciem mniejszości.

- Wezwanie na 100 proc., ale poniżej ceny z IPO. Nie sądzę więc, że fundusze zaakceptują taką cenę. Nie liczyłbym też na wyższą w wezwaniu. Skończy się na tym, że za 5,5 zł akcje sprzeda tylko główny akcjonariusz - uważa Łukasz Jańczak.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu