Groclin najlepszy na GPW

  • Michał Błasiński
opublikowano: 18-06-2013, 00:00

Spółka dnia

Licząc od drugiej połowy kwietnia, inwestycja w akcje Groclinu przyniosła najwyższą stopę zwrotu spośród wszystkich spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. W tym czasie kapitalizacja firmy, którą do niedawna kojarzono z branżą motoryzacyjną, a która coraz śmielej poczyna sobie w branży meblarskiej, skoczyła o ponad 130 proc. Inwestorom przypadły do gustu prognozy wyników na 2013 r., obejmujące rezultaty przejętej firmy Kabel Technik Polska. Przychody mają sięgnąć 367 mln zł, a EBITDA 30,5 mln zł.

None
None

To — odpowiednio — dwu- i trzykrotnie więcej niż w zeszłym roku. KTP produkuje wiązki kablowe i to de facto ta firma przejmie Groclin — jej udziałowcy będą mieli połowę akcji giełdowej spółki. Docelowo w strukturze sprzedaży wielkopolskiej grupy 30 proc. obrotów ma pochodzić z branży motoryzacyjnej, tyle samo — z przemysłu szybowego, a reszta m.in. z energetyki.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Polecane