Grodziska Polfa czeka na doradcę

Katarzyna Kozińska
09-03-2001, 00:00

Grodziska Polfa czeka na doradcę

Za kilka dni wojewoda mazowiecki, który pełni funkcję organu założycielskiego dla zakładów farmaceutycznych Polfa z Grodziska, wybierze firmę doradczą do prywatyzacji fabryki. Głównym zadaniem wybranego wśród prawie 20 oferentów doradcy będzie przygotowanie wyceny Polfy. Zostanie przekształcony w spółkę z udziałem inwestora. Jeśli doradca wywiąże się ze zlecenia w terminie, prywatyzacja powinna zakończyć się latem tego roku.

— Pod koniec kwietnia wojewoda chciałby zaprosić inwestorów do udziału w prywatyzacji Pol- fy — mówi Bożena Grad, dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Przekształceń Własnościowych w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Polfą Grodzisk interesowały się już słoweński Lek, niemiecki Merck z francusko-niemieckim Aventisem oraz amerykańska spółka Ivax.

W 2000 roku Polfa odnotowała niewielki wzrost przychodów ze sprzedaży — ze 133 mln do 140 mln zł. O blisko 1 mln zł lepszy od planowanego jest wynik netto — sięga 7 mln zł. KK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grodziska Polfa czeka na doradcę