Gronicki widzi małe szanse na 5 proc. wzrost PKB w 2005 r.

Internet Securities
opublikowano: 16-03-2005, 10:26

Minister finansów Mirosław Gronicki widzi „stosunkowo małe” szanse na osiągnięcie w tym roku zapisanego w budżecie 5-proc. wzrostu PKB, choć oczekuje, że wzrost gospodarczy sięgnie 5% w kolejnych latach.

Minister finansów Mirosław Gronicki widzi „stosunkowo małe” szanse na osiągnięcie w tym roku zapisanego w budżecie 5-proc. wzrostu PKB, choć oczekuje, że wzrost gospodarczy sięgnie 5% w kolejnych latach.

„Mamy szansę na ok. 5% wzrostu PKB w następnych latach, ale szanse, że to w tym roku będzie zrealizowane, są stosunkowo małe. Ale w zeszłym roku wszyscy myśleliśmy, że będzie 6%, a było 5,3%, więc niespodzianki się zdarzają, tym bardziej, że wyniki eksportu po pierwszym miesiącu wyglądają całkiem nieźle” – powiedział Gronicki w środę podczas Forum Bankowego.

Na początku lutego Gronicki mówił, że są szanse na 5-procentowy wzrost gospodarczy w 2005 roku i na razie nie widać zagrożeń ze strony mocnego złotego.

Ekonomiści bankowi oczekują, że wzrost gospodarczy będzie w tym roku niższy od zakładanego przez rząd i wyniesie ok. 4,5%. Narodowy Bank Polski (NBP) spodziewa się wzrostu o 4,0-4,5%. (ISB)

bas/tom/bb

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane