Gronkiewicz-Waltz wygrała wybory na prezydenta Warszawy

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 27-11-2006, 09:32

W drugiej turze wyborów na prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej.

W drugiej turze wyborów na prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej (PO) zdobyła 53,18% głosów, pokonując Kazimierza Marcinkiewicza z Prawa i Sprawiedliwości (PiS), który uzyskał 46,82% głosów, podała Miejska Komisja Wyborcza w Warszawie w poniedziałek rano.

W drugiej turze wyborów, która odbyła się w niedzielę, była szefowa banku centralnego uzyskała 374.104 głosów, zaś były premier – 329.309 głosów.

Frekwencja w stolicy wyniosła 53%.

Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała, że oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w całym kraju poda w poniedziałek ok. godz. 14:00.

Według cząstkowych nieoficjalnych danych, w większości dużych miast – z wyjątkiem m.in. Krakowa i Łodzi (zwycięstwo kandydatów odpowiednio: Lewicy i Demokratów oraz PiS) odniosła PO, zaś PiS zwyciężało głównie w mniejszych ośrodkach. (ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gronkiewicz-Waltz wygrała wybory na prezydenta Warszawy