Grożą nam wyższe czynsze - prasa

(Marek Druś)
opublikowano: 17-10-2006, 08:15

Jeśli Sejm szybko nie znowelizuje ustawy o podatku od firm, to wzrosną czynsze. Od przyszłego roku bowiem wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe będą musiały zacząć płacić podatek dochodowy, zapowiada "Rzeczpospolita".

Jeśli Sejm szybko nie znowelizuje ustawy o podatku od firm, to wzrosną czynsze. Od przyszłego roku bowiem wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe będą musiały zacząć płacić podatek dochodowy, zapowiada "Rzeczpospolita".

Z szacunków gazety wynika, że tylko spółdzielnie będą musiały oddać fiskusowi 380 mln zł, czyli ok. 120 tys. zł na każdą z nich. Wspólnoty musiałyby odprowadzić do budżetu około 20 proc. dochodów z opłat za mieszkania. Dziś te pieniądze przeznaczane są na remonty.

- Pieniędzy jest wciąż za mało nawet na najpotrzebniejsze naprawy, mówi Paweł Kosieradzki, zarządca jednej ze wspólnot w Warszawie. Nie będzie innego wyjścia, jak podwyższyć opłaty za mieszkania. Czasu na uchwalenie ustaw podatkowych jest mało. Drugie czytanie miało się odbyć na ostatnim posiedzeniu Sejmu. Poseł Aleksandra Natalli-Świat, szefowa Sejmowej Komisji Finansów Publicznych, powiedziała "Rzeczpospolitej", że Sejm i Senat zdążą przygotować ustawy.

W rządowym projekcie proponuje się, by zwolnieniem były objęte tylko dochody z gospodarki mieszkaniowej. Inne, np. z wynajmu części gruntu, z reklam, będą opodatkowane.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Grożą nam wyższe czynsze - prasa