Grunt na medal - Teraz Lubuskie!

DI
opublikowano: 18-08-2010, 12:32

W październiku poznamy laureatów konkursu „Grunt na medal”, organizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom te działki, które przeszły do II etapu. Zaczynamy od województwa lubuskiego.

1. Szprotawa / obręb Wiechlice-Lotnisko – 30 ha

Teren należy do gminy. To część 200-hektarowego obszaru gospodarczego. Wszystkie podstawowe media (energia elektryczna, gaz, woda i kanalizacja) znajdują się w odległości 150 m. Inwestor może uzyskać do 7 MW energii elektrycznej. Planowane są: modernizacja kanalizacji (obecnie stare poniemieckie instalacje) i budowa nowej oczyszczalni ścieków, która znajdzie się w bezpośrednim  sąsiedztwie działki. Prace mają ruszyć w tym roku i zakończyć się w 2013 r. Teren płaski, czysty, o regularnym kształcie, obecnie użytkowany rolniczo. W odległości ok. 300 m od obszaru gospodarczego, do którego należy grunt, przebiega DK nr 12, w odległości  24 km - autostrada A 4.

2. Witnica / Witnicka Strefa Przemysłowa – 3,20 ha

Teren jest własnością gminy. Stanowi część 20-hektarowej Witnickiej Strefy Przemysłowej. Dostępne są wszystkie media (możliwość uzyskania do 10 MW energii elektrycznej). Teren jest praktycznie płaski, w kształcie prostokąta. Znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 132, aktualnie budowany jest zjazd na działkę (droga asfaltowa o szerokości 7 m ma być gotowa w IV kw. 2010 r.). Ok. 500 m od działki znajduje się stacja kolejowa wraz z bocznicą, z której może korzystać potencjalny inwestor. Jak podaje PAIIZ, władze gminy są pro-inwestycyjnie nastawione i przychylne inwestorom.

3. Żagań / Żagańska Strefa Gospodarcza, ul. Asnyka – 10 ha

Teren jest własnością miasta. Teren o regularnym kształcie znajduje się koło obwodnicy miasta. W planie jest budowa zjazdu z obwodnicy (zakończenie prac przewidziano na 2011 r.). Konieczne jest doprowadzenie mediów: energii elektrycznej i gazu (100 m), wody (50 m), kanalizacji (15 m). Niezbyt korzystny dojazd (częściowo drogą szutrową) obok zabudowań mieszkalnych. Teren znajduje się w odległości 14 km do A 18. W odległości 2 km znajduje się węzeł kolejowy w Żaganiu, jeden z głównych w Polsce.

4. Żagań / Żagańska Strefa Gospodarcza, ul. Chrobrego – 18 ha

Teren jest własnością miasta, dostępne są wszystkie media. Działka ma nieregularnym kształt, częściowo porośnięta krzewami i pofałdowana. Na obrzeżu terenu znajduje się trafostacja (do uzyskania 5 MW), w pobliżu (0,5 km) miejska oczyszczalnia ścieków z wolnymi mocami przerobowymi. Dojazd jest możliwy drogą asfaltową powiatową (z dwóch stron działki). Parcela znajduje się 14 km od trasy A 18, w pobliżu DK nr. 12. W odległości 2 km znajduje się węzeł kolejowy.

Kolejna prezentacja - tym razem działek z województwa świętokrzyskiego - w piątek

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Grunt na medal - Teraz Lubuskie!