Grupa Asseco nie zaskoczyła

GRA, PAP
opublikowano: 19-05-2010, 00:00

Wyniki grupy są zgodne z oczekiwaniami.

Wyniki grupy są zgodne z oczekiwaniami.

Jej aktywna polityka

przejęć zbiera dobre opinie.

Wyniki Asseco Poland spodobały się rynkowi. Cena akcji wzrosła o 3 proc.

— Po raz kolejny wyniki okazały się dobre i zgodne z oczekiwaniami. Dalszy rozwój firmy zakłada przejęcia, ale jesteśmy spokojni o wybór celów. Asseco ma przecież dobre doświadczenia w nabywaniu firm zwiększających wartość grupy — zauważa Konrad Księżopolski, analityk Wood Co.

Przychody informatycznej grupy spadły wprawdzie z 710 do 690 mln zł, ale poprawiły się zyski. Operacyjny wzrósł ze 114 do 121 mln zł, a netto —z 89 do 107 mln zł.

Jeśli chodzi o przejęcia, to Asseco nie zasypia gruszek w popiele. Ma już umówioną transakcję przejęcia niewielkiej spółki w Polsce.

— Chodzi o rynek rozwiązań dla administracji samorządowej. Ta polska spółka ma ciekawą ofertę — mówi Adam Góral, prezes Asseco.

Na celowniku są też dwie spółki w Hiszpanii. Pierwsza specjalizuje się w oprogramowaniu i usługach dla POS-ów i płatności elektronicznych, druga —w technologii grid computing i ma silną pozycję w Ameryce Łacińskiej. Ponadto Asseco prowadzi rozmowy z dwiema spółkami we Włoszech i czterema w Szwajcarii (w tym z jedną — zaawansowane).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu