Grupa Asseco rozpycha się za oceanem

opublikowano: 12-02-2018, 22:00

Informatyczna grupa kosztem około 19,5-22 mln USD powiększy się o amerykańską Adaptik Corporation.

Sapiens z grupy Formula Systems, której największym akcjonariuszem jest Asseco, podpisał umowę zakupu spółki Adaptik Corporation z siedzibą w Pensylwanii. Wartość transakcji ma wynieść między 19,5 mln USD a 22 mln USD. Przejmowana firma istnieje od 2000 r. Specjalizuje się w rozwiązaniach dla firm ubezpieczeniowych. Wśród jej klientów są takie podmioty jak np. Canal Insurance, Travelers Insurance czy Arch Insurance Group.

Szacowane przychody spółki za 2017 r. to ok. 12 mln USD. Finalizacja transakcji spodziewana jest w maju. Umowa w sprawie zakupu Adaptik Corporation przez Sapiensa to kolejny krok w kierunku umocnienia obecności grupy za oceanem. W lutym 2016 r. Sapiens podpisał umowę zakupu za 102 mln USD firmy StoneRiver, dostarczającej rozwiązania i produkty dla sektora ubezpieczeniowego w Ameryce Północnej.

W połowie 2014 r. Sapiens przejął amerykańską Knowledge Partners International specjalizującą się w doradztwie w zakresie zarządzania decyzjami, usługach i szkoleniach. Sapiens, notowany na Nasdaq i TAS, to jedna z głównych spółek grupy Formula Systems, której Asseco jest największym akcjonariuszem. Wyniki tych firm Asseco ujmuje w segmencie — „rynek izraelski”, który obejmuje spółki osiągające przychody przede wszystkim w Ameryce Północnej, Japonii oraz na rynkach Bliskiego Wschodu, Europy i Afryki (region EMEA).

Segment ten po trzech kwartałach 2017 r. wygenerował dla grupy Asseco 2,92 mld USD przychodów. Sam Sapiens miał w tym okresie 760 mln zł przychodów. Izraelska spółka w poniedziałek podała wstępne rezultaty za 2017 r., zgodnie z którymi jej przychody ukształtowały się w przedziale 271-273 mln USD, a rentowność operacyjna 8,3-8,6 proc. Prognoza na 2018 r. przewiduje natomiast wzrost przychodów do 280-285 mln USD, a rentowności operacyjnej do 12-13 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / Grupa Asseco rozpycha się za oceanem