Grupa Bosch kupuje w Polsce

opublikowano: 20-04-2016, 22:00

Firma sia Abrasives stanie się właścicielem goleniowskiego BTS. Część produkcji trafi ze Szwajcarii do Polski.

25 lat współpracy zostało uwieńczone przejęciem. 19 kwietnia firma sia Abrasives z Frauenfeld w Szwajcarii, od 2009 r. znajdująca się w grupie Bosch, podpisała umowę zakupu firmy BTS z Goleniowa. Zachodniopomorska spółka zatrudnia około 100 pracowników i od ponad ćwierć wieku jest partnerem szwajcarskiej spółki.

BTS produkuje w Goleniowie narzędzia wykorzystujące materiały ścierne sia Abrasives i dystrybuuje je w Polsce oraz krajach bałtyckich. Kwota zakupu nie została ujawniona, a transakcja musi zostać zatwierdzona przez organy antymonopolowe. BTS zamierza poszerzyć działalność dla sia Abrasives i przejąć produkcję systemów szlifowania i magazynowania materiałów bazowych, które zlokalizowane są w Szwajcarii.

— Firma sia Abrasives była w naszym DNA, od początku rozwijaliśmy BTS przy wsparciu szwajcarskich partnerów. Po 25 latach współpracy staniemy się pełnoprawnym członkiem rodziny sia Abrasives. Dla naszych klientów oznacza to bieżący dostęp do szwajcarskich osiągnięć w zakresie systemów szlifowania. Dla Goleniowa i całego regionu oraz dla pracowników i ich rodzin jest to szansa na rozwój — mówi Piotr Jaszczak, prezes BTS.

Zakład BTS zlokalizowany jest w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma dostała zezwolenie na inwestycję w 2006 r. Dotychczas wydała na fabrykę 17,6 mln zł, zatrudnia około 100 osób.

Grupa Bosch działa w Polsce od 1992 r. i ma trzy spółki: Robert Bosch, Bosch Rexroth i BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Prowadzi działalność w Warszawie (siedziby) oraz Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki). W 2014 r. grupa miała w Polsce 2,6 mld zł obrotów. Zatrudnia 4,2 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane