Grupa Kęty traci impet

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 22-08-2005, 00:00

Zasięg wzrostów wynikający z formacji podwójnego dna, jaka ukształtowała się na wykresie w trakcie drugiego kwartału, został osiągnięty już w lipcu, ale potencjał wzrostu rynku był znacznie większy. Po opublikowaniu raportu finansowego kurs znowu mocno ruszył do góry i łatwo pokonał opór na poziomie 132,5 zł, który wyznaczało górne ograniczenie okna bessy z marca.

Wyniki kwartalne były co prawda gorsze niż rok wcześniej, ale za to lepsze od oczekiwań rynku, co skusiło inwestorów do powiększania pozycji na walorach spółki. Dodatkowo Kęty podtrzymały tegoroczne założenia wyników, mówiące o skonsolidowanym zysku netto na poziomie 102 mln zł. Otworzyła się droga w kierunku 150 zł, czyli poziomów testowanych w lutym tego roku. Silnym wsparciem pozostaje 132,5 zł, czyli połowa długiego białego korpusu z początku sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grupa Kęty traci impet