Grupa Kęty uzupełniła plan inwestycyjny

opublikowano: 13-10-2017, 07:28
aktualizacja: 13-10-2017, 07:33

Grupa Kęty zwiększyła planowane w Strategii 2020 nakłady inwestycyjne, tłumacząc to obserwowanymi trendami rynkowymi i wysokim wykorzystaniem mocy produkcyjnych. Skutki dla zysków będą jednak niewielkie.

Zdecydowano się na zwiększenie wydatków inwestycyjnych w Segmencie Wyrobów Wyciskanych o kwotę 35 mln zł przeznaczoną na budowę nowej linii do anodowania profili wraz z infrastrukturą dot. ochrony środowiska. Projekt realizowany będzie w 2018 roku, a rozpoczęcie produkcji zaplanowane jest na 2019 r

Zwiększono też kwotę wydatków inwestycyjnych w Segmencie Opakowań Giętkich o kwotę 110 mln zł przeznaczoną na budowę drugiej linii do produkcji folii BOPP w zakładzie zlokalizowanym w Oświęcimiu

"Projekt będzie realizowany w latach 2017 – 2019 w ramach posiadanego zezwolenia strefowego (...) w okresie realizacji inwestycji, czyli począwszy od czwartego kwartału 2017 do końca 2019 roku zostanie rozpoznane ok. 20 mln zł aktywa podatkowego z tyt. działalności w specjalnej strefie ekonomicznej, która to kwota powiększy zysk netto" - podano.

Zrezygnowano natomiast z budowy nowej siedziby dla Segmentu Systemów Aluminiowych, co pomniejszy plan inwestycyjny o kwotę 37 mln zł.

Zmiany spowodują wzrost prognozowanych na 2020 r. przychodów o 100 mln zł do 3,35 mld zł, wzrost EBITDA o 8 mln zł do 514 mln zł, EBIT  1 mln zł do 360 mln zł (zarząd zakłada, iż główny projekt wpływający na zmiany prognoz, czyli nowa linia do produkcji BOPP osiągnie w 2020 roku jedynie 40 proc. wykorzystania mocy i stąd niewielki wzrost zysku z działalności operacyjnej) oraz spadek skonsolidowanego zysku netto o kwotę 2 mln zł do poziomu 263 mln zł ze względu na wyższe zadłużenie przy niewielkim wpływie na zysk z działalności operacyjnej. 

Inwestycje będą w całości finansowane dodatkowymi środkami zewnętrznymi np. kredytami bankowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu